… wciąż na czasie. 7 komentarzy


Dlaczego owe wspaniałe zastosowania nauki, które oszczędzają nam pracy i ułatwiają życie, w tak niewielkim stopniu czynią nas szczęśliwszymi? Odpowiedź jest prosta: ponieważ wciąż nie nauczyliśmy się z nich rozumnie korzystać.

Albert Einstein

.

1,562 total views, 4 views today

Please follow and like us:

RelatedPost

 • Cytat ciekawy, dający rzeczywiście do myślenia.
  Moje spostrzeżenie: aby dobrze korzystać z tych wspaniałych zastosowań nauki, które rzeczywiście mogłyby ułatwić nam życie, najpier muszą byc zachowane nastepujące warunki:
  1. Nowo odkryte obszary powinny być łatwo dostępne.
  2. Nowa wiedza powinna być tak przetworzona, by jej potencjalny odbiorca, mógł w łatwy sposób z niej skorzystać.
  Z tego co wiem ludzie poruszają się raczej po utartych schematach ( choć to zaczyna się po woli zmieniać) i obawiają się „nowego”, z natruralnego powodu: „nowe” jest nieznane. Istotnym więc dla mnie faktem jest umiejętność rozpowszechnienia nowej wiedzy i umiejętności korzystania z niej w świadomy sposób.
  A co jeśli weźmiemy pod uwagę ”prawdy” już dawno odkryte? No cóż, ludzie częściej uczą się jak obsługiwać pralkę, lub telewizor, niż swój własny mózg. Musimy przede wszystkim zmienić sytem edukacji na taki, który będzie nam ułatwiał życie, a nie utrudniał. Forma, która niesie za sobą wiedzę, powinna być więc tak spreparowana, by jak najszybciej i najskuteczniej przemycić ja do odbiorcy.
  Pozdrawiam autora strony. 🙂
  Klaudia

 • ali.ant.

  _______._______e$$$$$$$$$____
  ____e$$$$e____$$$$$$$$$$$$___
  ___$$$$$$$u__u$$$$$$$$$$$$___
  __e$$$$$$$$__$$$$$$$$$$$$$___
  __$$$$$$$$$__$$$$$$$$$$$$$___
  __$$$$$$$$?__$$$$$$$$$$$$____
  __$$$$$$$$___$$$$$$$$$$$?____
  __$$$$$$$_____$$$$$$$$$______
  ___$$$$*_______*$$$$*?_______
  _$___________________________
  _$e__________________________
  _?$$______________________e$_
  __?$$u_________________.e$$__
  ___?$$$e.___________.e$$$*___
  _____*$$$$$eeeeee$$$$$$$?____
  _______?$$$$$$$$$$$$$*_______
  ___________?”***?”?__________

 • morelowyksiężyc

  dzisiaj wracając autobusem myślałam nad tym cytatem, już wiem – poprostu nie potrzebujemy otaczać się gadżetami, które tylko teoretycznie mają nam ułatwić życie. trzeba los mieć we własnych rękach, super-hiper-wytrzymałe rękawice z tvmarketu nie sprawdzają się na polu bitwy.
  a co do „pomagaczy” vel. homo sapiens pomogus, czasami spadają nam jak manna z nieba – tylko wpierw trzeba ich poznać, bo przeważnie spontaniczną chęć pomocy odbieramy jak atak na naszą niewidzialną granicę prywatności, co już mija się z sensem.

 • mk

  hmm, niepotrzebnie szukamy ułatwienia, ponieważ jest to tylko kwestia naszego podejścia do pewnych spraw – niekiedy sami je sobie komplikujemy, by następnie na siłę szukać pomocy.

 • radosny

  Moja babcia upierała się żeby mi dać Albert na imię ale chyba nie była to fascynacja Einsteinem. Oczywiście ojciec protestował więc nie jestem Albertem 😉

 • morelowyksiężyc

  można się pokusić o parafrazę i powiedzieć dokładnie to samo o wielu ludziach, o osobach które nas otaczają – im mniej je rozumiemy i znamy, tym więcej negatywnych emocji wyzwala konfrontacja z nimi.

 • Jacek

  Muszę się bardziej zapoznać z moją komórką 😛