2

„Co ona pierdoli?”

Pierdolić – w języku staropolskim oznaczało opowiadać bajki. Przed XIX w. słowo przyzwoite, używane na salonach np. Józef Wybicki w liście z 1783 r. używa ?co ona pierdoli?? w znaczeniu ?cóż za niestworzone rzeczy ona wygaduje?.

 

Zatem? Co ona pierdoli? Naczelna „Goebbels” rodziny przekroczyła granice. Ja się pytam – gdzie ona była przez ponad 30 lat? Nagle taka kochana siostra, bo pokazać można przed innymi z rodziny, że niby taka wspaniałomyślna. Cała rodzina się z ciebie śmieje, bo puszysz się prężysz jaka to bogata jesteś.
Wstyd, to mi jest za ciebie przed innymi. Taka jest prawda.

20,432 total views, 1 views today

Komentarze

Komentarzy

Share This:

Tomek

2 Comments

  1. Chyba o czymś podobnym napisałam dziś u siebie. Też jest siostra i też czegoś tam się w życiu dorabia. Szkoda tylko, że kosztem zdrowia i spokoju naszej matki. W dodatku jest przekonana, że wszystko w porządku. Zastanawiam się, czy to ślepota czy obłuda. Myślę, że jednak to pierwsze, plus wpływ już nie nowej rodziny siostry.
    A przytaczane słowo wg słownika etymologicznego Aleksandra Bruecknera ma całkiem poczciwą etymologię – od „pierdzieć”:). Swego czasu pisałam pracę w oparciu o ten słownik i kilka pikantnych ciekawostek udało mi się w nim wyszperać.
    Pozdrawiam.

  2. prowincjonalna krezuska, z nieprzebranym bogactwem hipokryzji, a o wrodzonej wredności to nie ma co wspominać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*