Kiedy nastąpi koniec świata? 6 komentarzy


Wczoraj film „Tybetańska Księga Umarłych”. Zrobił na mnie piorunujące wrażenie, choć już wcześniej zetknąłem się z książką o tym samym tytule. W dużym skrócie? Według buddyzmu który opiera się między innymi na wierze w reinkarnację, nasz umysł (dusza?) po śmierci czeka do 49 dni na przejście do nowego ciała. Nie jest to wcale takie łatwe, ponieważ czyha wiele zasadzek podczas tego stanu, między innymi nasze własne projekcje, które mogą być dla nas zgubne. Wcale mnie to nie pocieszyło, bo skąd możemy wiedzieć co jest wytworem naszej świadomości a co jest czystością naszego umysłu. Życie nie jest łatwym procesem, ale pośmiertny stan bardo też nie należy do łatwych. Skomplikowane to wszystko.
Dzisiaj, a w zasadzie to wczoraj bo spoglądam na zegar i jest już po północy, byłem na innym filmie – „2012”.
Film z kategorii – katastroficzne, a w zasadzie apokaliptyczne. Dużo efektów specjalnych, jakże realistycznych, fabuła całkiem ciekawa, tylko kilka typowych dla amerykanów scen których mogłoby nie być.
Wersje końca zawsze towarzyszyły ludzkości, w dzieciństwie słyszałem jak dorośli mówili, że koniec świata nastąpi w 2000 roku – nie nastąpił.
Co jakiś czas pojawiają się nowe daty – czy koniec świata jest nieuchronny?
Kiedyś pewnie tak, póki co cieszmy się dniem codziennym.
Dzisiaj już piątek, piątek 13go ;o)

A oto niektóre wizje armagedonu.

21.12.2012 ? koniec świata według Majów
Kalendarz Majów kończy się właśnie na tej dacie. Dlaczego dalej już nic nie ma? Bo 21 grudnia 2012 dojdzie do przebiegunowania Ziemi spowodowanego potężnym promieniowanie elektromagnetycznym Słońca. Tę wizję szczegółowo opisali w książce ?Proroctwo Oriona na rok 2012? Patrick Geryl oraz Gino Ratinckx. Geryl, niedawno zresztą goszczący w Polsce, twierdzi, że katastrofę przetrwa garstka ludzi. Sam ma zamiar wyjechać do Afryki i ukryć w górach.

2013 ? koniec świata według NASA
Burza słoneczna tak bardzo wstrząśnie Ziemią, że padnie sieć energetyczna naszego świata. Ponieważ pod wpływem zjawisk mających swój początek na Słońcu stopią się wszystkie transformatory, zostaniemy pozbawieni prądu. A to oznacza, że padnie przemysł, bezużyteczne będą wszelkie systemy komputerowe, niemożliwa stanie się komunikacja. Taką wizję przedstawiają naukowcy z NASA oraz amerykańskiej National Academy of Science powołując się na badania aktywności Słońca. Nie mówią wprawdzie o zagładzie ludzkości, ale jedno jest pewne: jeśli Słońce zachowa się zgodnie z ich wyliczeniami, Ziemia będzie w tarapatach.

2036 ? koniec świata według pesymistów
Apophis to asteroida, która w uderzy w Ziemię. Choć naukowcy z NASA tłumaczą, że to niemożliwe, poszukiwacze teorii o końcu świata forsują swój scenariusz. Według niego, gdy w 2029 roku Apophis znajdzie się blisko Ziemi, nasza orbita może wpłynąć na niego w sposób, który przyniesie katastrofalne skutki. Nastąpi wielki wybuch, a całe połacie naszego globu pogrążą się w ciemności.

2060 ? koniec świata według Newtona
List Izaaka Newtona z 1704 roku pokazany na wystawie zorganizowanej przez Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie nie pozostawia wątpliwości: genialny fizyk, matematyk, filozof ale też badacz Biblii studiujący alchemię twierdzi, że koniec świata nastąpi w 2060 roku. To przekonanie wywiódł ponoć ze studiów nad starotestamentową Księgą Daniela. Newton stwierdził, że koniec świata nastąpi 1260 lat po założeniu Świętego Cesarstwa Rzymskiego, czyli po roku 800 naszej ery (koronacja Karola Wielkiego).

16.03.2880 ? koniec świata z dalekiej przyszłości
(29075) 1950 DA ? ta mała planetoida jeszcze nawet nie ma stałej nazwy, ale może napędzić stracha naszym potomkom. Wprawdzie prawdopodobieństwo, że uderzy w Ziemię, wynosi 0,33 proc., ale za jakieś 800 lat znajdą się pewnie tacy, którzy nie będą dawać wiary wyliczeniom współczesnych nam astronomów. O ile oczywiście koniec świata nie nastąpi wcześniej.

źródło: nesweek.pl

1,955 total views, 2 views today

Please follow and like us:
 • boonoonoos

  a mity greckie ktoś próbował w ten sposób zinterpretować?
  wartość merytoryczną mają porównywalną z biblią
  ;-p

 • HellenBerger

  Biblia i matematyka nie mogą się mylić ? zapewnia słynny amerykański kaznodzieja. I przedstawia swoje wyliczenia.

  Dzień zagłady z pewnością nie nadejdzie w 2012 roku, jak niektórzy przewidują, opierając się na kalendarzu Majów. ? To bajka ? mówi Harold Camping, znany z kontrowersyjnych interpretacji Biblii i uduchowionych wystąpień w radiu i telewizji, których słuchają wierni na całym świecie.

  Jak informuje ?San Francisco Chronicle?, 88-letni Camping od 70 lat zajmuje się badaniem Biblii. Twierdzi, że udało mu się opracować formułę matematyczną, która pozwala zinterpretować proroctwo ukryte w Piśmie Świętym. Dzięki temu kilka lat temu odkrył datę końca świata ? 21.05.2011.

  Jak obliczyć datę zagłady świata?

  Tekst Biblii został podyktowany przez Boga i każde słowo i każda liczba ma duchowe znaczenie ? mówi Camping. Amerykański kaznodzieja zauważył, że niektóre liczby pojawiają się tam, gdzie poruszane są określone tematy. I tak liczba pięć oznacza ?pokutę?, dziesięć ?pełnię?, a siedem ?niebo?. A potem wystarczy policzyć.

  – Chrystus zawisł na krzyżu 1 kwietnia 33 roku naszej ery. Do 1 kwietnia 2011 roku minie 1978 lat ? mówi Camping. 1978 należy pomnożyć przez 365,2422 dni (liczba dni w roku solarnym).

  Między 1 kwietnia a 21 maja jest 51 dni. Jeśli dodamy do wyniku poprzedniego mnożenia otrzymamy liczbę 722 500. Czyli:

  (5 x 10 x 17) x (5 x 10 x 17) = 722 500
  Albo: (pokuta x pełnia x niebo) podniesione do kwadratu. – Mówię wam, prawie spadłem z krzesła, gdy to zauważyłem ? opowiada amerykański kaznodzieja. Wierni, którzy słuchają jego kazań z krzeseł nie spadają i ze spokojem przyjmują zapowiedź końca świata.

  – Czekam na to. Świat kiedyś miał dla mnie jakiś urok, ale teraz stracił go definitywnie ? mówi 60-letni Ted Solomon, zatrudniony Family Radio, rozgłośni nadającej wystąpienia Campinga. Niektórzy pracownicy biura w Oakland, które drukuje broszury i książki kaznodziei, noszą nawet koszulki z napisem: ?21 maja 2011?.

  Nie przeszkadza im nawet fakt, że Harold Camping już raz prorokował koniec świata ? jak łatwo się domyślić, popełnił ?błąd w obliczeniach?. 6 września 1994 roku jego zwolennicy zebrali się w Alameda w Kalifornii i czekali na powtórne nadejście Chrystusa.

  Ich przywódca duchowy zapowiadał ten dzień od dwóch lat. Dzieci poprzebierane w najładniejsze stroje do kościoła, dorośli z Bibliami w rękach ? wszyscy czekali z twarzami zwróconymi ku niebu. I? nic.

  Harold Camping nie przejął się zbytnio pomyłką. Kolejne lata spędził na obliczeniach. I rozwijaniu swojego przedsiębiorstwa medialnego, które zapewniło mu jeszcze większy rozgłos. ? Jesteśmy teraz tłumaczeni na 48 języków, nadajemy transmisje nawet do Chin ? chwali się Camping. ? Jak byłoby to możliwe bez miłosierdzia bożego? ? pyta.

  Czy straci poparcie, jeśli znowu końca świata nie będzie? ? Nawet nie mogę o tym myśleć. Teraz wszystko jest zbyt pewne. Zostało zbyt mało czasu, żeby myśleć w ten sposób ? mówi Rick LaCasse, który 15 lat temu był w Alameda i jeden ?dzień zagłady? już przeżył. I nie ma teraz najmniejszych wątpliwości.

  http://www.deser.pl

 • switch to consciousness 2012

  Survival group against God?? LOL. Good luck with that. Truth is, no one knows the exact time this will happen except the man upstairs, however, I firmly believe that there are people placed here by God that post the warning signs and it’s up to you to take heed.
  stop frighten
  – some truth about 2012

 • zajefajnyx

  Chcemy wiecej 😀

 • TC

  Ciekawe jest to, że zaledwie 5% nieba jest obserwowane, więc duże prawdopodobieństwo, że możemy dostać ciałem niebieskim nie wiedząc o tym, że się zbliża – sruuuuuuuu i ……. ;o)

 • boonoonoos

  do wyboru do koloru tych końców …. świata
  ;-p