Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy. 4 komentarze


Co miał na myśli Józef Piłsudski i dlaczego tak podsumował naszych rodaków?
Słowa, wprawdzie wypowiedziane tak dawno, nie straciły chyba na swej ważności, choć co do narodu ? miałbym wątpliwości.
Czasami zastanawiam się, jakim narodem jesteśmy, jak postrzegani jesteśmy na zewnątrz ? poza granicami kraju. Nie mamy chyba zbyt dobrej renomy, w wielu krajach postrzegani jesteśmy jako cwaniacy, kombinatorzy, złodzieje, brudasy, pijacy?.. wymieniać dalej?
Pytanie tylko, po co? Czy wyciągniemy z tego jakieś lekcje? Wątpię.
Pozostańmy jednak w kraju, nie ruszając się z niego mamy wystarczającą ilość dowodów na to, jak bardzo jesteśmy (hmmm) zakompleksieni?
Czytając komentarze na niektórych portalach, wystarczy popatrzeć jak bardzo różnimy się od innych narodów. Ile gnoju i syfu leje się z wpisów naszych kochanych rodaków, wystarczy, że komuś albo dobrze się wiedzie lub potyka mu się noga.
Justyna Steczkowska wydaje 300 złotych na mycie głowy u fryzjera!!!!!!! (o Święta Matyldo!!! Cóż za news!)
Wchodząc do salonu, ma paskudne brudne kudły, a wychodząc, piękną fryzurę ? czytamy dalej na jednym z portali.
Komentarze do tej ?sensacji? pozostawiają wiele do życzenia, większość z nich brzmi tak, jakby pisały je osoby upośledzone.
Na Kaśce Cichopek, też nie pozostawiają suchej nitki, choć to bardzo sympatyczna i inteligentna dziewczyna. Edyta Górniak? To jest dopiero materiał do pożywki ? większość informacji kompletnie wyssana z palca, pomimo tego komentarze takie, że włos się na głowie jeży.
Nie będę już pisał o śmierci Michaela Jacksona i paskudnych komentach do artykułów o nim, wiele osób nie potrafi uszanować śmierci drugiego człowieka ? nawet jeśli był dziwakiem (odczucia czysto subiektywne).
Artur Boruc, chyba wszystkim znana postać, nie ma co do tego wątpliwości, że w Polsce dowalają.

„Nie piję codziennie, ale wtedy, kiedy mogę i chcę. Palę też papierosy. Niedużo. Paliłem nawet na mistrzostwach Europy, ale dobrze broniłem i nikomu to nie przeszkadzało. Teraz w Boruca przywalić jest modnie. Można się wypromować na moim nazwisku, zaistnieć. Dzień beze mnie to dla dziennikarza dzień stracony. W Polsce ludzie najbardziej lubią komuś przyłożyć.”

Czy nasze społeczeństwo opętała jakaś ?schiza??
Jest niewiele osób na które mam ?alergię?, ale nigdy nie posunąłbym się do obrzucania gównem tych osób, tym bardziej anonimowo – a chyba na tym właśnie polega problem, łatwość komentowania podpisując się np. Dziunia Pierdzińska.

1,347 total views, 1 views today

Please follow and like us:

Podobne wpisy
Czas Czas płynie, czas biegnie, czas ucieka, czas upływa, czas ??A gdyby tak zatrzymał się w miejscu? Gdyby można było uchwycić jakiś moment z naszego życi...
Odejścia Ludzie pojawiają się w naszym życiu i z niego odchodzą. Odchodzą często dlatego że chcą, dlatego że im tak wygodnie, odchodzą z różnych powodów. Zdarz...
Prezenty, kartki, święta Święta, święta, święta ...... przez niektórych wyczekiwane, przez innych znienawidzone. Coraz częściej budzą wiele skrajnych emocji. Wczoraj, będąc w ...
 • Aga

  Potkniecia innych – pozywka dla „nas”.
  Jak latwo krytykowac innych…

 • radosny

  Dlatego jestem za tym żeby bardzo łatwo można było sprawdzić, kto kryje się pod nickiem. Skoro internet jest przyszłością, należałoby coś z tym zrobić bo będzie coraz gorzej.

 • xaller

  heheh, ;-/
  leczenie kompleksów i tyle
  bo cóż ma napisać niewiasta, która patrząc w lustro widzi wargi po piersi, piersi po wargi, a wargi po kolana
  dowala
  no a typowy polski adonis z mięśniem piwnym przykrywającym skrzętnie przyrodzenie, też musi jakoś odreagować
  a wystarczyłoby wziąć się odrobinę za siebie

 • Mr.Big

  Wyłazi z nas małość, podłość, prymitywizm i zaściankowość. Przede wszystkim wychodzą kompleksy tych, którzy uważają, że są nikim i próbują udowodnić tym, którzy coś robią, że także są gówno warci. Przydałaby się narodowa psychoterapia…