Niebawem tam wrócę, bo miłość do miejsc trzeba pielęgnować. 3 komentarze


Jest kilka takich miejsc na ziemi, które kocham. Miejsca do których wracam, gdzie mogę przebywać, delektować się widokami, odgłosami (lub ich brakiem), podziwiać miejscową florę i faunę. Jest takie miejsce na zboczu pewnej góry, na południu Polski, góra owa nazywa się Leskowiec i znajduje się w paśmie Beskidu Małego.
Miejsce magiczne, to tam właśnie po raz pierwszy widziałem …. świetliki, dziesiątki latających świetlików w kompletnej ciemności. Tylko gwiazdy i świetliki, to było niezapomniane, cudowne zjawisko.
To właśnie tam mieszkają Janusz i Bogusia.

Bogusia i Janusz w tym przepięknym miejscu, prowadzą ośrodek Mandala – Ci cudowni ludzie w tym wyjątkowym miejscu łączą magię okolicy z ciepłem i serdecznością jakimi obdarzają wszystkich odwiedzających ich cztery kąty….
Piękne widoki, wspaniała atmosfera, wyjątkowi gospodarze, cudowna okolica ….. Tego nigdy nie da się zapomnieć. Ognisko i grzane wino, nasiadówki na tarasie i liczenie spadających gwiazd, wędrówka na szczyt góry Leskowiec i las, zapach lasu i śpiew ptaków. Wspaniała kuchnia i intelektualna uczta …. dokładnie 10 lat temu doświadczyłem tego wszystkiego pierwszy raz. Później był koleiny i …. kolejny i znowu kolejny. Zawsze wracam tam z ogromną przyjemnością.
Kiedyś uważano, że ziemia jest płaska, zawsze gdy tam jestem mam wrażenie, że tak właśnie jest, a Bogusia i Janusz mieszkają na jej krańcach….. daleko od cywilizacji, gdzie dookoła jest tylko natura i góry, cisza i spokój.
Niebawem tam wrócę, bo miłość do miejsc trzeba pielęgnować.
Jeśli chcecie odwiedzić to wyjątkowe miejsce, zapraszam.
?? Ośrodek MANDALA – więcej informacji
2,316 total views, 2 views today

Please follow and like us:

Podobne wpisy
Chmurkowy Jaszczur Dzisiaj mam bardzo pracowity dzień, przygotowuje projekt na najbliższe szkolenie. Jestem tak pochłonięty pracą, że nawet nie zorientowałem się że już ...
To miał być zwykły dzień. To miał być zwykły wypad do koleżanki, mnie i Mirka zaprosiła Aga, nasza wspólna znajoma. Mieszkała wtedy w Kobyłce, dom gdzieś na uboczu, mieliśmy gd...
Wiosno! Przybywaj! Jak mi się chce wiosny! Zdjąć te tony ciuchów krępujących ruchy, pobiegać z psem po łące w samym t-shircie i dżinsach ??.. Trochę mam dosyć zimy, moż...
  • anika

    Tak, Leskowiec jest cudny. Mam to szczęście mieszkać blisko niego 🙂

  • „Dzieci i ludzi”? Nie! Dzieci i dorosłych, bo dziecko też człowiek:)

  • Cudowne! Ja tak wracać i wracać chciałabym nad morze. Tylko że mieszkam na drugim końcu Polski i groszem nie śmierdzę…:( Na szczęście magii nie trzeba szukać daleko. Antonina Krzysztoń, którą bardzo lubię, powiedziała w pewnym programie, że nawet wracając z pracy można patrzeć na niebo i w ten sposób się resetować – święte słowa!
    Ja wracam z pracy przez park i gdy mnie najdzie ochota, przysiadam na ławce i wystawiam twarz do słońca [deszczu czasem też:], obserwuję gołębie, dzieci i ludzi, czasem wdam się w jakąś przygodną pogawędkę. Wiele nie trzeba…