„Odkrywaj dziką naturę każdym zmysłem.” 7 komentarzyDziś nie lada rozrywki, zwłaszcza dla Sandry. Mirek porwał nas do Cinema Park na Bemowie, jedyne tego typu kino w Warszawie – jeszcze jedno znajduje się w Krakowie.

Poszliśmy na seans pod tytułem KRÓLESTWO ZWIERZĄT, podtytuł zaś brzmi – Odkrywaj dziką Naturę każdym zmysłem.
Ciekawe połączenie techniki z edukacją dla dzieciaków i młodzieży, choć dorosłych bez dzieci nie brakowało. Prawie dwie i pół godziny (jak to określiła Sandra) wyśmienitej zabawy.
Najpierw SALA INSPIRACJI i Gatunki zagrożone – wzruszający film dokumentalny o ośrodku, który zajmuje się wychowywaniem małych orangutanów.
Następnie SALA WYOBRAŹNI i Dżungla Amazonii – przy wygaszonych światłach leciało słuchowisko, nieco ubogie w fabułę ale przesłanie szczytne – wycinanie lasów dżungli amazońskiej.
Nieco później SALA 3D i Świat z lotu ptaka – krótka acz wspaniała podróż z ptakami odlatującymi na zimę na południe globu, do ciepłych krajów. Bardzo edukacyjne i (mam nadzieję) przyswajalne przez dzieci.
Kolejna, to SALA MUZYKI i Zwierzęce rozmowy – z humorem zapodana garść informacji o tym, jak i że w ogóle, zwierzęta się komunikują.
Następny etap to SALA INTERAKCJI czyli Akademia zwierząt – jedne z zabawniejszych modułów całego seansu, quiz z wiedzy o zwierzętach. Każdy z uczestników dostał urządzonko, nieco większe od pilota i zaznaczał odpowiedzi (dobrą lub złą) przyciskając guzik – fantastyczna zabawa całej sali.
Dla pierwszych trzech osób (pierwsze, drugie i trzecie miejsce) które udzielili najwięcej prawidłowych odpowiedzi były dyplomy.
Ostatni seans odbył się w SALI RUCHU czyli W głębiach oceanu – kolejny film dokumentalny o mieszkańcach głębin oceanicznych i morskich. Atrakcją były ruchome fotele, tryskająca woda, szturchanie w fotelu i wiatr we włosach.
Brakowało mi tutaj, dla uwiarygodnienia efektów, okularów 3D, wówczas byłoby nieomalże idealnie 🙂
Wszyscy byli bardzo zadowoleni, pomimo, że filmy i wszystkie atrakcje były dla dzieci, dorośli równie dobrze się bawili :))))))))
Jeśli ktoś nie był, a ma pod ręką pociechę powyżej siódmego roku życia – POLECAM!

Wracając do Rembertowa zahaczyliśmy o (niezdrowe jak jasna cholera) hot-dogi w Ikea na Targówku.
Pfffffff, od czasu do czasu można sobie pozwolić na taką rozpustę ;P

2,153 total views, 5 views today

Please follow and like us:

Podobne wpisy
Dryndnięty Kilka dni temu rozmawiałem z Elą, moją znajomą z Wałcza, o kontaktowaniu się ze znajomymi. Doszliśmy do wniosku że nawet kilka minut rozmowy przez tel...
Filiżanka kawy Dopijam kawę, kolejną dzisiaj, jakiś taki markotny dzień, senny. Nie będę już dzisiaj pił więcej filiżanek bo jeszcze jedna kawa i trzeba będzie mnie ...
4tek Kilka lat temu rozmawiałem z moją dobrą znajomą, Wrocławianką zresztą, gdzie między innym poruszyliśmy temat blogów, a właściwie ja wspomniałem że zas...
 • Tom.CJ

  J’b

  dzięki :DDDDDDDD

  Mirek S.

  no baaaaa, całe mnóstwo, nawet książki czytam ;PPPPPP

  Em

  coś Ty, pożyczyliśmy od ludzi z całego barku – żeby wrażenie zrobić ;PPPPPPPPP

 • Em.

  Czy mam rozumieć, że te wszystkie hot-dogi są Wasze??? :>

 • Mirek.S

  J’ – Tomasz chyba ogląda dużo filmów przyrodniczych :-)))))

 • J’boom

  Tom! Ja nigdy w ciebie nie wątpiłem :DDD

 • Tom.CJ

  Mirek

  To może już dodaj, że 3 miejsce zajęła prawie pięćdziesięcioletnia Pani ;PPPPPPPP
  Zazdrościsz mi i taka jest naga prawda ;PPPPP

  Sandra

  No wiesz?! Ściągałaś ode mnie? A feeeee ;PPPPP
  No tak, to wszystko tłumaczy, Mirek nie miał jak ściągać z mojego urządzenia do odpowiedzi to zajął przedostatnie miejsce ;D

 • sandra

  To była super zabawa! I że Tomek był bardzo dobry przy tych odpowiedziach:D
  I dlatego zdobył 1 miejsce. Czasami przy tych odpowiedziach ściągałam od Tomka:)
  Ale nie zauważył.:D:D

 • Mirek.S

  Chciałbym zaznaczyć, że obydwoje z Sandrą jesteśmy ładniejsi niż na tym zdjęciu :-)))

  A 1 miejsce w konkursie zajął Tomasz C. Pokonał siedmiolatkę :-)))))))) To był najlepszy punkt programu bo rechotała cała sala a Tomasz jak zwykle najgłośniej:-)))