Paszport biometryczny. 6 komentarzy


Dziś podreptałem wyrobić nowy paszport. Wprawdzie mam aktualny do 21 grudnia tego roku, ale już do Indii nie mógłbym polecieć, bo tam trzeba mieć minimum rok do przodu – dlatego poleciałem w styczniu do Egiptu a nie do Indii tak jak chciałem.

Szarpnąłem się na zmianę teraz, bo przed wakacjami będą kolejki a jeśli planuję lecieć do Stanów to muszę też mieć ważny paszport z zapasem.
Tak czy owak, pod koniec marca stanę się posiadaczem nowego paszportu – zresztą, mój obecny jest już tak ostemplowany ( ys, co ja bym bez Ciebie zrobił?;D ) i oklejony, że wygląda jak kolorowanka 🙂
Poszło sprawnie, opłata w kasie, wypełnienie druku. Do okienek nie było praktycznie nikogo. Schody zaczęły się dopiero przy skanowaniu palca wskazującego prawej ręki, lewy poszedł błyskawicznie.
Pani nie mogła za cholerę nic zrobić z moim palcem przez dobrych kilka chwil. Nie wiem co się działo, ale tak jakby mój prawy wskazujący za każdym razem miał inną kombinację linii papilarnych 🙂
Kładłem ten zestresowany palec na to urządzonko we wszystkich możliwych kombinacjach, nawet Pani dociskała go, bo najwyraźniej pierwszy raz miała do czynienia z takimi opornymi liniami papilarnymi.
Wreszcie, na słowo honoru chyba, udało się go zeskanować poprawnie.
Wracając z biura paszportowego natknąłem się na kolorowy budynek, tak wiosennie było ……..
Na przestrzeni tygodnia już dwa razy smażyłem naleśniki, dzisiaj drugi raz. Niepohamowana ochota na naleśniki. Na ogórki kiszone to rozumiem, ale na naleśniki?
Pozdrawiam (przed)wiosennie 🙂

1,786 total views, 2 views today

Please follow and like us:

Podobne wpisy
Dzień Ojca. Dla mamy kwiatek to żaden wydatek a dla taty ..... ? Wszystkiego najlepszego wszystkim tatom z okazji ich święta!
DEszszszszszszszCZYK Na Wilanowskiej złapała mnie burza i potężna ulewa, wycieraczki nie nadążały zbierać wody z przedniej szyby, pioruny waliły jak oszalałe. Dojechałem ...
Blady świt. Niestety pobyt we Wrocławiu był chwilowy, do tego bladym świtem, co widać gołym okiem, że słoneczko ledwo co wyglądało - nie mogłem zatem skorzystać z...
 • Taraska

  dzieciaki będą miały jeszcze większa frajdę niż Wy 😛

 • Tom.CJ

  ys, a polecaj, polecaj – na pewno skorzystam 😀
  z tego co mi się o uszy obiło, to tak, dzieciom też
  ale ….. może Daria będzie lepiej wiedziała ;)))

 • ys

  Polecam się na przyszłość ;-)))
  Ciekawe czy dzieciom też pobierają odciski palców

 • Tom.CJ

  Daria, no pewnie, że chcę ;DDDD

 • radosny

  Taki palec to skarb! ;-D

 • Daria

  paszport możesz mieć już za tydzień 😀