Omijam szerokim łukiem. 3 komentarze


Jeśli robię zakupy to zazwyczaj w przypadkowych sklepach, nie mam swoich ulubionych – noooooo, może poza moim przy-osiedlowym sklepiku 🙂 Czasami są to hiper i supermarkety innym razem małe sklepy osiedlowe – Real, M&L, Alma, Groszek, Żabka……
Kiedyś dość często robiłem też zakupy w jednym ze sklepów Piotr i Paweł, tak było kiedyś bo moja noga nie stanęła w tym sklepie od ponad dwóch lat.

Wspomniany sklep znajduje się na Targówku, często tam bywałem bo wracając do Rembertowa trasą Toruńską było mi po drodze. Na ogół nie było tam tłumów, to był ogromny plus tego sklepu. Na stoisku mięsno – wędliniarskim pracowała pewna młoda dziewczyna, może nie posiadała urody modelki ale za to była bardzo, bardzo sympatyczna. Zawsze kiedy coś brałem z tego stoiska obsługująca dziewczyna bardzo profesjonalnie i bardzo miło doradzała, zachęcała, obsługiwała.
Przyznam szczerze, że gdy odwiedzałem ów sklep a sympatyczna ekspedientka miała zmianę wiedziałem, że zostanę fachowo i sympatycznie obsłużony.
Któregoś dnia, wieczorną porą, wracając do domu zahaczyłem o market, pieczywo, jakieś warzywa, trochę nabiału, woda i na koniec dział z wędlinami. Pyszczydło mi się uśmiechnęło bo była moja ulubiona sprzedawczyni w tym sklepie. Kupiłem kilka plasterków różnych wędlin i jak to mam w zwyczaju, gdy żegnam się w miejscach do których wracam a je lubię, powiedziałem – do zobaczenia.
Dziewczyna odpowiedziała:
No niestety chyba już nie, dostałam wymówienie.
Zdziwiony zapytałem – ale co się stało?
Na co sympatyczna ekspedientka odpowiedziała smutnym głosem:
Klienci uskarżali się, że jestem brzydka i nie powinnam tutaj pracować więc mnie zwalniają, dzisiaj jestem ostatni dzień.

Zabulgotało we mnie, zabulgotało porządnie! Żeby zwalniać tylko dlatego, że nie wygląda jak panienka z rozkładówki Playboy’a?! Do tego klienci – uświadomiłem sobie, że ludzie potrafią być paskudni.
Jak okropnie musiała czuć się ta biedna dziewczyna, tak potwornie było mi jej szkoda ……

Od tamtej pory nie robię zakupów w sklepach tej sieci, omijam szerokim łukiem. Nie mam zamiaru wydawać moich pieniędzy w miejscu gdzie dyskryminują ludzi.

2,987 total views, 2 views today

Please follow and like us: