Było ciężko, jest lżej. Nie oznacza to jednak, że jest łatwo. 1 komentarz


Dwie daty, które odmieniły moje życie, to 11 września 2001 oraz 10 września 2010 roku.
Druga data, to świeża blizna, za kilka tygodni minie rok. Nie było łatwo, nie jest łatwo pomimo upływu czasu.

Przez pierwsze tygodnie, miesiące, porwała mnie praca, nic zamierzonego, raczej wcześniej zaplanowane kontrakty szkoleniowe z których należało się wywiązać. Tak było do końca roku, praca nie pozwalała mi na konfrontację, bo przecież musiałem jakoś funkcjonować.
Smutek rozdzierał serce, rozum nakazywał pełną koncentrację na szkoleniu. Łatwo się domyśleć, że trudno było prowadzić zajęcia. Wręcz nadludzki wysiłek, żeby trzymać się ?w pionie?.
Potem przyszedł styczeń, zrobiło się luźniej w pracy i wówczas mnie dopadło. To był koszmarny okres, smutek, żal, tęsknota połączona z wyrzutami sumienia, że mogłem temu zapobiec. Płakałem jak dziecko, bo czułem się jak ?. opuszczone dziecko.
Były momenty, gdy wiłem się z bólu, zarówno psychicznego jak i fizycznego.
Obserwowałem swoje reakcje, bo wiedzę teoretyczną miałem w jednym palcu. Niestety nie pomogło mi to jednak ukoić bólu. Wiedziałem jedynie, że to wszystko, co się ze mną dzieje jest normalne i mieści się w schemacie ?utrata bliskiej osoby?. Teoretycznie ? po stracie członka rodziny, kogoś bliskiego, okres ?żałoby? trwa około dziewięciu miesięcy.
To oczywiście teoria, średnia wartość czasu – w moim przypadku trwa dłużej. Może symboliczna data, czyli po upływie pierwszego roku, sprawi, że zamknę jakiś rozdział życia?
Dopiero niedawno, jakieś dwa miesiące temu odważyłem się postawić Jej zdjęcie, wcześniej nie mogłem, nie potrafiłem.
Było ciężko, jest lżej. Nie oznacza to jednak, że jest łatwo.
Tylko bliscy wiedzą jak ciężki był ten okres dla mnie. Dlatego, to właśnie im wszystkim ? DZIĘKUJĘ.

1,664 total views, 1 views today

Please follow and like us: