(…) cokolwiek byśmy nie powiedzieli jest to polityk drugiego szeregu 4 komentarze


Dzisiejszy program Bogdana Rymanowskiego “Kawa na ławę”, wśród zaproszonych gości między innymi Poseł Zbigniew Girzyński. Program rozpoczyna się tematem jutrzejszej wizyty w naszym kraju, Dmitrija Miedwiediewa.

Bogdan Rymanowski, zadaje pytanie zwracając się do Posła Zbigniewa Girzyńskiego:
Gdyby to Pan był na miejscu Prezydenta Komorowskiego, to od jakiego tematu rozpoczął by Pan rozmowę z Dmitrijem Miedwiediewem, oczywiście oprócz porównania naszych temperatur do temperatur syberyjskich?

Zbigniew Girzyński:
Wizyta ta ma czysto kurtuazyjny charakter i tak na prawdę nie zbyt wiele wnosi, więc pewnie poza bardzo ogólnymi tematami dotyczącymi pogody jakieś inne tematy …

Bogdan Rymanowski:
Nie miałby Pan o czym rozmawiać?

Zbigniew Girzyński:
… jakieś inne tematy nie miałby zbyt wielkiego znaczenia z powodów dwóch. Po pierwsze, nie widać żadnej woli po stronie rosyjskiej aby na prawdę ożywić relacje Polsko – Rosyjskie, po drugie, no nie jest przecież żadną tajemnicą, że tak na prawdę w Rosji sznurki nie pociąga Pan Prezydent Miedwiediew tylko Pan Premier Putin. Dlatego jest to wizyta czysto kurtuazyjna i tak jak w Polsce kompetencje głowy państwa są stosunkowo ograniczone, tak samo i obecnie w Rosji, cokolwiek byśmy nie powiedzieli jest to polityk drugiego szeregu.

Bogdan Rymanowski:
Rozumiem, że nawiązuje Pan do tej słynnej depeszy Wikileaks, Batman i Robin.

2,386 total views, 2 views today

Please follow and like us: