Dziecko jest jak loteria? 1 komentarz


Po zakończonym szkoleniu zostały 3 uczestniczki i my.

– Słuchajcie! Powiedzcie mi, co ja mam zrobić ze swoim dziesięcioletnim synem! – powiedziała jedna z nich.

Cała nasza czwórka wybałuszyła oczy bo spodziewaliśmy się dramatu.

– No normalnie on tylko książki by czytał i nic innego go nie obchodzi! – kontynuuje kobieta.
– Ja nie wiem, co z nim nie tak. Zdawał na kartę rowerową i powiedziałam mu, że jeśli zda, to kupię mu prezent, co tylko będzie chciał. Wiecie, co sobie zażyczył? Nie uwierzycie! Książki!

Popatrzyliśmy po sobie, miny mieliśmy na zasadzie “zamurowało nas”. Zaczęliśmy próby wstrzelenia się w ten rozpaczliwy dialog bo każde z nas uważało, że to wspaniale gdy mały chłopiec interesuje się książkami.

– Wiecie! Ja nawet kiedyś wzięłam go na taki pokaz samochodów, no bo pomyślałam sobie, że gdy zobaczy, poczuje, usłyszy ten ryk silnika! I wiecie co?! Ja go pytam – no i jak, podoba ci się? Wiecie co on na to? Skrzywiony odpowiedział – no nieźle, ale czy możemy już pójść do antykwariatu?!

Wybuchnęliśmy śmiechem bo o takim spokojnym dziecku, które nie siedzi non stop przy komputerze, nie szwenda się i nie rozrabia, prawdopodobnie marzy niejedna matka.

Przerwała jej druga uczestniczka.

– Kobietooooo! Ty się ciesz! Ty wiesz co ja mam ze swoim? Jestem z nim na placu zabaw, zagapiłam się i tylko słyszę jak jakieś dziecko się drze. Spojrzałam w tamtym kierunku i co widzę?! Mój Jasiek ciągnie za włosy jakąś dziewczynkę! Już miałam krzyczeć, ale facet stojący obok mnie zaczął wrzeszczeć – czyje to dziecko!!!!!? Niech ten dzieciak przestanie ciągnąc za włosy moją córkę!!!!! I teraz miałam dylemat, przyznać się, czy nie, że to mój Jasiek.

– No i co? No i co? – dopytaliśmy.

– No po minucie oprzytomniałam i wydarłam się – Jasieeeeeek! Zostaw dziewczynkę!

Trzecia z uczestniczek przysłuchiwała się całej rozmowie, była to młoda dziewczyna. W formie żartu usłyszała od dwóch pozostałych, żeby się nie spieszyć z macierzyństwem bo nie wiadomo co jej się trafi. Na co z autentycznym przerażeniem w głosie odpowiedziała.

– Ale ja właśnie jestem czwarty tydzień w ciąży ……

5,101 total views, 4 views today

Please follow and like us: