euro2012 POLAND – UKRAINE 4 komentarze


Jestem dumny z naszego kraju, jestem dumny z naszych rodaków!

Cieszę się, że dzięki euro2012 w naszym kraju dokonało się tak wiele zmian in plus.
Wprawdzie nie wszystkie plany zostały zrealizowane, ale ważne, że pomimo wszystko tak wiele zrealizowano.
Cieszę się z nowych dworców, nowych lotnisk, nowych dróg…

Jestem dumny z naszych rodaków, jestem dumny z tych, którzy tak fantastycznie potrafili (i potrafią nadal) bawić się podczas trwającego euro2012. Fantastyczny zryw narodowy z flagami i innymi gadżetami w barwach naszego kraju.
Flagi na samochodach, flagi na balkonach, czapki na głowach, malowane pliczki w barwy narodowe!
To był coś magiczne, coś fantastycznego.
Uczestniczenie w tym wydarzeniu było wielką uciechą, nie tylko moją zresztą.
Te emocje, ta adrenalina podczas meczów, te rewelacyjne, kolorowe (na ogół czerwono-białe) stroje i masa, masa pozytywnych reakcji.
Momentami czułem się jak na wielkim festynie, cały kraj oszalał – myślałem – ale czy to nie jest zajebiste? (pytanie retoryczne)
Jarosław Kuźniar, kiedyś (!) mój ulubiony prezenter poranka w tvn24, napisał na swoim blogu:

W ostatnich dniach większość udaje, że piłka nożna to jej miłość od dziecka. Każdy, kto zdążył przed sąsiadem wykupić browar w osiedlowym sklepie buduje swoją mistrzowską jedenastkę, planuje strategię, wyznacza pierwszego do karnych. Mało tego – opatula balkon flagą, kupuje od Wietnamczyków na skrzyżowaniach flagi do auta i zadowala Jarosława Kaczyńskiego swoim jakże naturalnym patriotyzmem. Panowie!

Ja niczego nie udaję. Myślę, że wielu ludzi także.
Piłka nożna jest moją bardzo sporadyczną “miłością” – jako szary, przeciętny Kowalski powiem tylko tyle, mój szał kibicowania był spontanicznym zrywem, bo tego oczekiwałem od samego siebie. Jak widać, do zabawy przyłączyli się inni i to jest właśnie cudowne. Lepiej być pozytywnie zakręconym niż mieć ściśnięte poślady, o!

Bardzo mi się podoba wpis Magdy Steczkowskiej, który umieściła na swoim profilu na FB:

i był cudny narodowy entuzjazm!!! i jest beznadziejne narodowe narzekanie… albo czarne albo biale!!!! a kolory gdzie??????????????? a ja Wam , Kochana Reprezentacjo, dziękuje za te emocje i dużą dawke pozytywnej energii w narodzie!! niech z niej urodzi sie cos dobrego…

I właśnie o to chodzi!
Pozdrawiam kolorowo wszystkich 🙂

4,722 total views, 2 views today

Please follow and like us: