Kiedy nastąpi koniec świata? 6 komentarzy


Wczoraj film “Tybetańska Księga Umarłych”. Zrobił na mnie piorunujące wrażenie, choć już wcześniej zetknąłem się z książką o tym samym tytule. W dużym skrócie? Według buddyzmu który opiera się między innymi na wierze w reinkarnację, nasz umysł (dusza?) po śmierci czeka do 49 dni na przejście do nowego ciała. Nie jest to wcale takie łatwe, ponieważ czyha wiele zasadzek podczas tego stanu, między innymi nasze własne projekcje, które mogą być dla nas zgubne. Wcale mnie to nie pocieszyło, bo skąd możemy wiedzieć co jest wytworem naszej świadomości a co jest czystością naszego umysłu. Życie nie jest łatwym procesem, ale pośmiertny stan bardo też nie należy do łatwych. Skomplikowane to wszystko.
Dzisiaj, a w zasadzie to wczoraj bo spoglądam na zegar i jest już po północy, byłem na innym filmie – “2012”.
Film z kategorii – katastroficzne, a w zasadzie apokaliptyczne. Dużo efektów specjalnych, jakże realistycznych, fabuła całkiem ciekawa, tylko kilka typowych dla amerykanów scen których mogłoby nie być.
Wersje końca zawsze towarzyszyły ludzkości, w dzieciństwie słyszałem jak dorośli mówili, że koniec świata nastąpi w 2000 roku – nie nastąpił.
Co jakiś czas pojawiają się nowe daty – czy koniec świata jest nieuchronny?
Kiedyś pewnie tak, póki co cieszmy się dniem codziennym.
Dzisiaj już piątek, piątek 13go ;o)

A oto niektóre wizje armagedonu.

21.12.2012 ? koniec świata według Majów
Kalendarz Majów kończy się właśnie na tej dacie. Dlaczego dalej już nic nie ma? Bo 21 grudnia 2012 dojdzie do przebiegunowania Ziemi spowodowanego potężnym promieniowanie elektromagnetycznym Słońca. Tę wizję szczegółowo opisali w książce ?Proroctwo Oriona na rok 2012? Patrick Geryl oraz Gino Ratinckx. Geryl, niedawno zresztą goszczący w Polsce, twierdzi, że katastrofę przetrwa garstka ludzi. Sam ma zamiar wyjechać do Afryki i ukryć w górach.

2013 ? koniec świata według NASA
Burza słoneczna tak bardzo wstrząśnie Ziemią, że padnie sieć energetyczna naszego świata. Ponieważ pod wpływem zjawisk mających swój początek na Słońcu stopią się wszystkie transformatory, zostaniemy pozbawieni prądu. A to oznacza, że padnie przemysł, bezużyteczne będą wszelkie systemy komputerowe, niemożliwa stanie się komunikacja. Taką wizję przedstawiają naukowcy z NASA oraz amerykańskiej National Academy of Science powołując się na badania aktywności Słońca. Nie mówią wprawdzie o zagładzie ludzkości, ale jedno jest pewne: jeśli Słońce zachowa się zgodnie z ich wyliczeniami, Ziemia będzie w tarapatach.

2036 ? koniec świata według pesymistów
Apophis to asteroida, która w uderzy w Ziemię. Choć naukowcy z NASA tłumaczą, że to niemożliwe, poszukiwacze teorii o końcu świata forsują swój scenariusz. Według niego, gdy w 2029 roku Apophis znajdzie się blisko Ziemi, nasza orbita może wpłynąć na niego w sposób, który przyniesie katastrofalne skutki. Nastąpi wielki wybuch, a całe połacie naszego globu pogrążą się w ciemności.

2060 ? koniec świata według Newtona
List Izaaka Newtona z 1704 roku pokazany na wystawie zorganizowanej przez Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie nie pozostawia wątpliwości: genialny fizyk, matematyk, filozof ale też badacz Biblii studiujący alchemię twierdzi, że koniec świata nastąpi w 2060 roku. To przekonanie wywiódł ponoć ze studiów nad starotestamentową Księgą Daniela. Newton stwierdził, że koniec świata nastąpi 1260 lat po założeniu Świętego Cesarstwa Rzymskiego, czyli po roku 800 naszej ery (koronacja Karola Wielkiego).

16.03.2880 ? koniec świata z dalekiej przyszłości
(29075) 1950 DA ? ta mała planetoida jeszcze nawet nie ma stałej nazwy, ale może napędzić stracha naszym potomkom. Wprawdzie prawdopodobieństwo, że uderzy w Ziemię, wynosi 0,33 proc., ale za jakieś 800 lat znajdą się pewnie tacy, którzy nie będą dawać wiary wyliczeniom współczesnych nam astronomów. O ile oczywiście koniec świata nie nastąpi wcześniej.

źródło: nesweek.pl

2,564 total views, 2 views today

Please follow and like us: