Krakowskie Przedmieście tętniące życiem – trzy miesiące i 10 dni. 1 komentarz


Dzień był koszmarny więc postanowiłem sobie zrobić dobrze. Wsiadłem w samochód i pojechałem na Krakowskie Przedmieście, żeby sobie połazić jak za starych dobrych czasów – kiedy jeszcze tam przez bardzo, bardzo długo mieszkałem, tuż przy kinie kultura 🙂

Pamiętam, kiedy na ekrany kin miał wejść kontrowersyjny film “Ksiądz”, właśnie w Kinie Kultura miała być premiera. Któregoś pięknego popołudnia wychodzę z klatki schodowej, a tam tłum klęczących staruszek śpiewających pieśni religijne i trzymających do tego wysoko w dłoniach krzyże i różańce.
Było dość upierdliwe, bo i głośno i trudno było przedostawać się przez tłumek.
To co dzieje się teraz, przechodzi ludzkie pojęcie, cieszę się, że już nie mieszkam na przeciwko Pałacu Prezydenckiego, współczuję mieszkańcom tych okolic.
Oczywiście nie zastałem mojej ulubienicy ino grupkę najwyraźniej zmęczonych obrońców krzyża. Była też młodzież, przeciwnicy krzyża przed Pałacem Prezydenckim. Bawili się w najlepsze, oczywiście nie obyło się bez zaczepek ze strony różnych osób, zwłaszcza starszych.

Aparaty fotograficznego ze sobą nie zabrałem, ale bez telefonu komórkowego raczej się nie ruszam więc trochę fotek porobiłem i filmik (jak widać powyżej) nakręciłem – to tak dla potomnych 🙂

1,678 total views, 2 views today

Please follow and like us: