NIE NIE TAK NIE. 2 komentarze


Jestem na NIE.

Warszawa, miasto nieprzewidywalne i nienormalne. Poruszanie się samochodem po tym mieście, zwłaszcza w ciągu dnia, to istny horror. Do tego duża ilość kierowców jeździ bez wyobraźni lub tak jakby ktoś im wrzątek na jaja wylał. Chamstwo, agresja, brawura – to coraz częstsze zjawiska na Warszawskich ulicach. Od jakiegoś czasu na stołecznych ulicach funkcjonują bus pasy, na niektórych ulicach, moim zdaniem, zdają egzamin. Dzisiaj miałem wątpliwą przyjemność jechać Alejami Jerozolimskimi gdzie od niedawna powstał bus pas – najbardziej poroniony pomysł pod słońcem, czy ktoś wymyślił ten pas dla autobusów będąc na haju? Porażka.

Jestem na NIE

Janusz Korwin – Mikke, dość kontrowersyjna postać na arenie politycznej, już nie raz zaskakiwał nas swoimi pomysłami (obietnicami) przedwyborczymi. Tym razem postanowił kandydować na prezydenta Warszawy.
Jednen z punktów, który JKM prezentuje na swoim blogu przykuł moją uwagę:

Warszawa musi stać się miastem nowoczesnym. Tramwaje-zawalidrogi muszą zniknąć z ulic miasta ? z wyjątkiem tras, gdzie ich torowiska nie tamują ruchu. W USA tramwaje są tylko w San Francisco (zabytek na sznurku), Nowym Orleanie i Atlancie…. Autobus ma tę przewagę nad tramwajem, że po jego ?torowisku? mogą jeździć inne pojazdy, że w każdej chwili może ominąć zator, zjechać do zajezdni nie blokując trasy itd.

Zastanawiam się, dlaczego autor słynnych słów – kobiety do garów a nie do pracy lub odebranie kobietom prawa do głosowania, nie zapodaje przykładów innych miast, tylko przyczepił się Stanów Zjednoczonych.
Najbardziej idiotyczny pomysł jaki słyszałem, z jedną linią metra i brakiem jakichkolwiek planów wykorzystania torów kolejowych w Warszawie (na styl S-bahn w Berlinie). Pomysł likwidacji linii tramwajowych to istne szaleństwo.

Jestem na TAK

Dzisiaj spotkanie z Ann z wydawnictwa. Podpisanie umowy i przypieczętowanie książki pysznym obiadem w indyjskiej knajpie. Końcowy, już nie roboczy tytuł książki to – “Instrukcja obsługi faceta”
Udało się namówić wydawnictwo, żeby nie robić spotkania premierowego – cudnie! 🙂
Książka ukarze się w księgarniach już w październiku 🙂

Jestem na NIE

Na naszym rodzimym “rynku medialnym” mamy 4 liczące się kanały informacyjne, TVN24, Polsat News, TVPinfo i Superstacja.
TVPinfo nie oglądam, bo uważam je za stronnicze – pro PiSowskie.
Superstację rzadko, bo po prostu o niej zapominam.
Najczęściej, odruchowo zresztą, włączam TVN24. Są pozycje które nawet lubię na przykład “Wstajesz i wiesz” lub “Szkło kontaktowe”. Czasami oglądam “Fakty po faktach”, czyli głównie rozmowy z politykami.
Jedno co mi bardzo przeszkadza, to ciągłe przerywanie przez prowadzących wypowiedzi zaproszonych gości i tym samym braku kończenia wątków. Dzisiaj Justyna Pochanke była wyjątkowo wstrzemięźliwa, ale to rzadkość.
Kiedy włączam Polsat News, słyszę i widzę prowadzących, którzy zadając pytanie swoim gościom, pozwalają na wypowiedzenie się do końca. Spokojny, bez przegięcia w stylu “pędząc za sensacją” sposób prowadzenia programów na Polsacie News chyba bardziej do mnie przemawia – przynajmniej wiem, co mówią goście tam zaproszeni.
Kanał informacyjny TVN24 narzuca zbyt sensacyjne tempo, oglądając tę stację telewizyjną przez 2, czasami 3 czy 4 godziny, odnoszę wrażenie, że otaczają nas same zagrożenia. Niebezpieczeństwa czyhają za każdym rogiem, w każdym rowie melioracyjnym, we wszystkich TOI TOI’kach.

1,972 total views, 2 views today

Please follow and like us: