Nie testowano na zwierzętach. 4 komentarze


Nie jestem jakimś maniakiem jeśli chodzi o prawa zwierząt ale przestrzegam kilku zasad.
Jedną z nich jest nie kupowanie produktów chemicznych i kosmetyków testowanych na zwierzętach. Zawsze sprawdzam czy jest informacja ?nie testowano na zwierzętach?, oczywiście są sytuacje kiedy nie mam wyboru i muszę kupić produkt który albo nie ma takowej informacji lub testowany był na zwierzętach, są to jednak sporadyczne sytuacje.
Odkąd obejrzałem film dokumentalny, jak traktowane są zwierzęta w laboratoriach doświadczalnych, ogarnęło mnie obrzydzenie w stosunku do osób które bezdusznie maltretują zwierzęta.
Nie zapomnę do końca życia widoku psa, który był skrępowany i przywiązany do jakiegoś stołu żeby nie mógł się wyrywać ? to nie wszystko, pies miał wycięte powieki żeby nie mógł zamykać oczu bo wkraplano mu jakieś testowane paskudztwo.
To tylko jeden z przykładów które można by było mnożyć i mnożyć i mnożyć.
Są tacy którzy uważają, że psy nie mają uczuć, moim zdaniem to idioci.
Moja sunia jest przykładem tego, jak bardzo pies może być istotą emocjonalną.

Jajka też kupuję tylko i wyłącznie oznaczone jako ?0? (zero) lub ?1? (jedynki). Przynajmniej wiem, że kury nie znosiły tych jaj w nieludzkich warunkach.
Może kiedyś doczekamy się czasów kiedy człowiek nie będzie w tak zezwierzęcony sposób traktował istot czujących jakimi są kury, koty, psy, konie, gęsi, świnie, krowy ??

Przed wczoraj, będąc na spacerze z moją czworonożną pociechą widziałem łosia, niby nic ale tak blisko siedlisk ludzkich to jednak ciekawostka. W moim ukochanym Rembertowie już dwa razy widziałem łosia. Pierwszy raz dwa lata temu, spacerował sobie jedną z głównych ulic, drugi raz we środę, niemalże pod moim domem. Za pierwszym razem beztrosko przechodził przez jezdnię zatrzymując ruch uliczny, przy drugim razie przemknął mi przed nosem bo uciekał przed jakimś psem.
Nic nie brałem, nawet witaminy C, więc nie ma mowy że mi się przewidziało ;o)

Pozdrawiam serdecznie.

1,946 total views, 1 views today

Please follow and like us: