“Odkrywaj dziką naturę każdym zmysłem.” 7 komentarzyDziś nie lada rozrywki, zwłaszcza dla Sandry. Mirek porwał nas do Cinema Park na Bemowie, jedyne tego typu kino w Warszawie – jeszcze jedno znajduje się w Krakowie.

Poszliśmy na seans pod tytułem KRÓLESTWO ZWIERZĄT, podtytuł zaś brzmi – Odkrywaj dziką Naturę każdym zmysłem.
Ciekawe połączenie techniki z edukacją dla dzieciaków i młodzieży, choć dorosłych bez dzieci nie brakowało. Prawie dwie i pół godziny (jak to określiła Sandra) wyśmienitej zabawy.
Najpierw SALA INSPIRACJI i Gatunki zagrożone – wzruszający film dokumentalny o ośrodku, który zajmuje się wychowywaniem małych orangutanów.
Następnie SALA WYOBRAŹNI i Dżungla Amazonii – przy wygaszonych światłach leciało słuchowisko, nieco ubogie w fabułę ale przesłanie szczytne – wycinanie lasów dżungli amazońskiej.
Nieco później SALA 3D i Świat z lotu ptaka – krótka acz wspaniała podróż z ptakami odlatującymi na zimę na południe globu, do ciepłych krajów. Bardzo edukacyjne i (mam nadzieję) przyswajalne przez dzieci.
Kolejna, to SALA MUZYKI i Zwierzęce rozmowy – z humorem zapodana garść informacji o tym, jak i że w ogóle, zwierzęta się komunikują.
Następny etap to SALA INTERAKCJI czyli Akademia zwierząt – jedne z zabawniejszych modułów całego seansu, quiz z wiedzy o zwierzętach. Każdy z uczestników dostał urządzonko, nieco większe od pilota i zaznaczał odpowiedzi (dobrą lub złą) przyciskając guzik – fantastyczna zabawa całej sali.
Dla pierwszych trzech osób (pierwsze, drugie i trzecie miejsce) które udzielili najwięcej prawidłowych odpowiedzi były dyplomy.
Ostatni seans odbył się w SALI RUCHU czyli W głębiach oceanu – kolejny film dokumentalny o mieszkańcach głębin oceanicznych i morskich. Atrakcją były ruchome fotele, tryskająca woda, szturchanie w fotelu i wiatr we włosach.
Brakowało mi tutaj, dla uwiarygodnienia efektów, okularów 3D, wówczas byłoby nieomalże idealnie 🙂
Wszyscy byli bardzo zadowoleni, pomimo, że filmy i wszystkie atrakcje były dla dzieci, dorośli równie dobrze się bawili :))))))))
Jeśli ktoś nie był, a ma pod ręką pociechę powyżej siódmego roku życia – POLECAM!

Wracając do Rembertowa zahaczyliśmy o (niezdrowe jak jasna cholera) hot-dogi w Ikea na Targówku.
Pfffffff, od czasu do czasu można sobie pozwolić na taką rozpustę ;P

3,003 total views, 2 views today

Please follow and like us: