Prezenty, kartki, święta 3 komentarze


Święta, święta, święta …… przez niektórych wyczekiwane, przez innych znienawidzone. Coraz częściej budzą wiele skrajnych emocji. Wczoraj, będąc w centrum handlowym często dało się słyszeć niecenzuralne słowa od przechodniów, na przykład do telefonu. Sam w pewnym momencie, chodząc za prezentami dostawałem obłędu – no bo co kupić żeby podarek który bliscy znajdą pod choinką, nie trafił gdzieś głęboko do szafy, albo co gorsza, na śmietnik.

Pamiętam czasy, kiedy powszechnie praktykowane było wysyłanie kartek świątecznych – cóż to były za emocje – zarówno wypisywanie jak i otrzymywanie. Piękne kartki Świąteczne, które przynosił Pan listonosz, stawiane gdzieś na półce, stojące majestatycznie – dodające magii i będące częścią wystroju świątecznego.

A teraz? Teraz, zaglądając do skrzynki pocztowej, sporadycznie widzimy tradycyjną kartkę Świąteczną. Powszechne się stało wysyłanie życzeń poprzez e-mail, wirtualna kartka Świąteczna wypiera tę tradycyjną. Coraz częściej, słyszę od znajomych że życzenia wysyłanie drogą elektroniczną, to nie to samo co dostać kartkę – można dotknąc, powąchać, popatrzeć kątem oka na stojącą gdzieś na półce lub wiszącą gdzieś w mieszkaniu. Zgadzam się z tym w zupełności – tradycyjnej kartki Świątecznej nic nie zastąpi, ale jeśli sobie pomyślę, że teraz musiałbym wypisać tyle kartek ile mogę wysłać przy pomocy e-maila to pewnie spędziłbym kilkanaście godzin przy wypisywaniu ich, nie wspomnę o zakupie samych kartek+znaczków, a potem wysłaniu ich.

Zdania i tak będą podzielone, moim zdanie najważniejsza jest pamieć, no bo czy do babci, dla której komputer to Science Fiction, wyślemy mail? Nie, będzie to tradycyjna poczta – kartka Świąteczna którą będzie mogła postawić sobie gdzieś na komodzie i spoglądać z fotela.

Dziękuję wszystkim za życzenia, zarówno te, wysłane pocztą elektroniczną, jak i te przysłane drogą tradycyjną.

Dziękuję za pamięć Kochani!

1,132 total views, 1 views today

Please follow and like us: