STALKING WRESZCIE KARANY PRZEZ PRAWO. 5 komentarzy


Stalking wreszcie będzie karany przez prawo!

Stalking to złośliwe i powtarzające się nagabywanie, naprzykrzanie się – np. przez telefon, SMS, e-mail czy też w postaci komentarzy zamieszczanych w internecie – które wywołać może u innej osoby poczucie zagrożenia.


Sejm przyjął przepisy dotyczące stalkingu – czyli uporczywego nękania. Za przyjęciem ustawy głosowało 417 posłów, przeciw było dwóch, nikt nie wstrzymał się od głosu.
Za taki czyn, który może u ofiary wywołać poczucie zagrożenia, grozi kara do trzech lat więzienia. Kara wzrośnie do 10 lat więzienia, jeśli osoba nękana targnie się na swe życie.

Wreszcie, nareszcie! Bardzo się cieszę z tego projektu. Nareszcie nie będą bezkarnie popaprańcy i psychopaci wszelkiej maści nękali ludzi. Jestem w tym temacie bezwzględny! Może każdy pierdolec, piętnaście razy się zastanowi, zanim naciśnie enter wysyłając maila czy klawisz w telefonie, wysyłając sms’a lub dzwoniąc.
Cieszę się, że tak jednogłośnie posłowie głosowali w tej kwestii, dwóch jednak było przeciwnych. Chciałbym, żeby oni właśnie doświadczyli tego na własnej skórze, bo najwyraźniej oderwani są od realiów życia.
Brawo Panowie Posłowie i Panie Posłanki!

1,962 total views, 2 views today

Please follow and like us: