Umiejętności miękkie.


Jaki powinien być współczesny manager? Twardy, bezkompromisowy, nie znoszący sprzeciwu, narzucający swoje własne zdanie lub przekonania, pewny swojej słuszności. Nie biorący pod uwagę tego, że ma pod sobą ludzi – żywego, czującego, posiadającego własne emocje człowieka.
Czy może raczej manager posiadający umiejętności miękkie, potrafiący świetnie się komunikować z podwładnymi, uwzględniający różnorodność natury ludzkiej. Taki manager, który potrafi w sposób nie uwłaczający godności drugiej osoby, skrytykować zachowania bądź pracę swojego podwładnego. Przecież nie wszyscy funkcjonujemy w taki sam sposób. Do każdego pracownika podchodzący w sposób indywidualny, zachowując jednocześnie swój status szefa.
Znane są mi przypadki managerów, którzy w żaden sposób nie liczą się z drugim człowiekiem – swoim podwładnym. Znęcanie psychiczne nad pracownikiem to smutna prawda, która funkcjonuje w przypadku niektórych managerów. Bezwzględne, agresywne wręcz zachowania szefów to wcale nie odrębne przypadki, to przypadki które pojawiają się często. Poniżanie pracownika, krzyki, czy nawet bezpodstawne podważanie kompetencji w obecności osób trzecich. Takie zachowania managera przewijają się w stosunkach zawodowych.
Dlatego bardzo sobie cenię ludzi, piastujących stanowiska szefów, którzy są otwarci na zmiany a przede wszystkim tych, którzy pracownika traktują nie jak maszynę do roboty ale jak człowieka.

Czwartkowo – piątkowe szkolenie dla Polkomtela było jednym z fajniejszych. Jak czasami piszę o szkoleniach – bo nie dość, że ludzie (uczestnicy) byli sympatyczni to również bardzo otwarci i “normalni” w tym jakże zakręconym świecie biznesu.
Pozdrawiam Polkomtel, pozdrawia także LG ;o)

1,275 total views, 2 views today

Please follow and like us: