W “moim” lesie … 7 komentarzy


Ta plama na zdjęciu, to podobno łoś, tak twierdzi Gorzata. Trzeba się bardzo postarać, żeby oczyma wyobraźni dostrzec łosia. To prawie tak, jak z wielką stopą lub czupakabrą, podobno gdzieś są ale nikt ich nie widział 🙂

Nie mam powodu, żeby nie wierzyć Gorzacie, bo sam dwa razy widziałem w pobliskim lesie łosia (Nie, nie, nie! Nie jadłem grzybków halucynogennych!). Nawet wczoraj na leśnej drodze widziałem świeże ślady. Grasuje i dobrze się maskuje 🙂

W ?moim? lesie można znaleźć prawie wszystko ? wspomnianego łosia, dziki atakujące babcię z wózkiem, lisy, dzięcioły, żmije, jaszczurki, ogromne mrowiska ? Można też znaleźć tony śmieci wyrzucanych przez ludzi, pampersy wyrzucane przez matki spacerujące z wózkami, butelki po imprezach, prezerwatywy po ?.. imprezach? Las pod nosem, trzeba dewastować!

Gdy przychodzi niedziela, wszyscy walą do lasu, rodzinne spacery, sąsiedzkie spacery, wszyscy idą na łono natury, a że nieco zdewastowanej? A co im tam, będą zadzierali głowy i podziwiali czubki drzew. Las pod nosem, trzeba iść!

W ?moim? lesie jest Pan, który codzienne spacery umila sobie waleniem w ziemię patykiem (jakaś nerwica natręctw?), jest biegający Pan tylko w soboty i niedziele, czerwony jak burak jakby miał za chwilę wylewu dostać, no i mnóstwo psiarzy.
Ci ostatni to regularni goście lasu, najsympatyczniejsza grupa (choć bywają wyjątki od reguły) spacerująca ze swoimi pupilami.

Są też krosowcy i kładowcy, najgłośniejsza i najbardziej inwazyjna grupa odwiedzająca ?mój? las. Pomimo zakazów, szaleją na swoich piekielnych machinach, zakłócając spokój mieszkańcom lasu i spacerowiczom. Grupa niedojrzałych oszołomów, próbujących pompować swoje ego. Las pod nosem, trzeba jeździć!

O złodziejach drewna nie wspomnę, jeszcze kiedyś rżnęli drzewa w nocy, teraz? Nie mają już hamulców, w dzień zdarza się nader często, że tną drzewa. Las pod nosem, trzeba rżnąć!

Powinniśmy żyć w symbiozie, niestety tak nie jest. Las nam daje tyle dobrego, a my, ludzie, dewastujemy go. Smutno patrzeć, jak z roku na rok, z miesiąca na miesiąc, z tygodnia na tydzień, z dnia na dzień, lasu jest coraz mniej.
Pozdrawiam wszystkich ciepło.

3,737 total views, 2 views today

Please follow and like us: